اتاق خواب مستر

اتاق خواب مستر

امروزه زندگی ها بسیار پیشرفته شده است و دیگر مانند گذشته نیست که همه افراد در یک خانه از یک حمام و توالت استفاده کنند، بلکه افراد ترجیح می‌دهند که هرکدام در اتاقشان یک سرویس بهداشتی جداگانه داشته باشند زیرا ممکن است چند فرد به صورت همزمان به آن مراجعه کنند، البته باید یک سرویس بهداشتی هم در دسترس عموم قرار داشته باشد تا برای مثال اگر میهمانی به خانه شما آمد نیاز نباشد حتماً به یکی از اتاقها مراجعه کند، بلکه بتوان به سرویس بهداشتی در دسترس تری برود و از آن استفاده کنند، موضوعی که بسیار اهمیت دارد این است که افراد در زندگی های امروزی ترجیح می‌دهند بیشتر وقت خود را در اتاق هایشان سپری کنند، حتی بسیاری از اتاق خواب ها تبدیل به یک دفتر کار در منزل شده است و بیشتر مشاغل به صورت دورکاری انجام می شود.

اگر بخواهیم کار را نادیده بگیریم برای مطالعه، افراد اتاق های مجزا نیاز دارند و ممکن است ساعت ها وقت خود را در آن سپری کنند، پس بهتر است برای جلوگیری از اتلاف وقت حتماً در اتاق یک سرویس بهداشتی کامل موجود داشته باشد تا به راحتی در هر ساعت از شبانه روز بتوان از آن استفاده کرده و مزاحمتی برای سایر افراد خانه ایجاد نکرد، هنگامی که هر فردی نیت به ایجاد یک سرویس بهداشتی در داخل اتاق خود می کند باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهد که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد.

 

بدون منظره

امروز دیگر مانند گذشته نیست که حمام ها را در یک اتاق تاریک و نمور قرار دهند و به گونه ای باشد که انسان وحشت کند تنهایی به آنها پا بگذارد، بلکه اصول طراحی حمام در جهتی پیش رفته است که معمولاً درون حمام ها پنجره تعبیه می کنند که میزان کافی نور دریافت کند. البته این که پنجره باید چگونه قرار بگیرد نیز خودش بسیار مهم است.

قرار دادن پنجره در حمام ممکن است حریم شخصی را تا حدودی زیر سوال ببرد، زیرا ممکن است آن پنجره دید داشته باشد و باعث دیده شدن داخل حمام شما شود، پس بهتر است از شیشه‌هایی استفاده کنید که کاملا مات هستند و افراد خارجی نتوانند به حریم شخصی شما نفوذ کنند، البته اگر شما در ساختمان های بلند که معمولاً در اطراف آنها ساختمان دیگری وجود ندارد زندگی می کنید به راحتی می توانید از پنجره های رو به بیرون برای سرویس بهداشتی خود استفاده کنید، چرا که در این ساختمان ها تا فاصله های بسیار دور کسی نمی تواند با چشم غیر مسلح به درون سرویس بهداشتی شما دید داشته باشد، البته استفاده از پنجره هایی که به سمت نورگیر باز می شوند انتخاب بسیار خوبی است که در حمام های دوره معاصر زیاد به چشم می خورد.

ممکن است که اتاقی قابلیت استفاده از پنجره برای سرویس بهداشتی را نداشته باشد، با این حال نباید از شادابی سرویس بهداشتی کاسته شود و حتماً باید چراغ های مناسبی در آن فضا استفاده شود تا نور به اندازه کافی به فضا برسد و باعث ایجاد شادابی شود.

خواب مستر2

 

نمای سرویس بهداشتی

هنگامی که مسئول طراحی داخلی یک سرویس بهداشتی هستید، باید به ریزترین نکات موجود نیز توجه کنید، یکی از این نکات این است که نمای سرویس بهداشتی باید چگونه باشد؟ سرویس بهداشتی باید به گونه ای قرار بگیرد که قسمت های اصلی آن به هیچ وجه در دید سایر افرادی که در اتاق قرار دارند نباشد یعنی باید نحوه طراحی حمام و توالت به گونه‌ای باشد که خط دید را برهم بزند و حتی اگر سهوا درب آن باز شود، کسی نتواند جزئیات را ببیند.

 

توالت

یکی از خصوصی ترین جاهایی که انسان به آن نیاز دارد توالت است که معمولاً افراد به آن اهمیت زیادی می دهند و مایلند که در آن امنیت کامل داشته باشند و برای مدتی هیچ چیز نتواند مدتی آرامش آنها را به هم بزند، پس باید در نحوه طراحی آن دقت بسیار زیادی شود.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه شود این است که هنگامی که درب دستشویی باز میشود، نباید توالت مستقیم در دید قرار بگیرد، چراکه اولا تاثیر خوبی در دید شخصی که وارد سرویس بهداشتی می‌شود ندارد و ممکن است که گاها درب قفل نباشد و کسی اشتباهی وارد شود و این موضوع باعث لطمه به حریم شخصی افراد شود، پس بهتر است در قرار گرفتن آن بسیار دقت شود.

 

بدون حاشیه

برای اینکه حمام بزرگ تر به نظر برسد، بهتر است که در اطراف دوش و حاشیه آن چیزهای زیادی قرار ندهید تا حمام بزرگ تر و بازتر نشان داده شود. این موضوع می‌تواند برای کسانی که از محیط های تنگ و کوچک بدشان می آید بسیار مفید باشد، البته باید حواستان باشد که حمام و توالت در یک خواب مستر باید به گونه‌ای قرار گیرند که فاصله کافی برای رفت و آمد شما نیز وجود داشته باشد و تداخل ایجاد نکند.

 

حدفاصل حمام و توالت

حمام و توالت باید به گونه ای قرار بگیرند که کاربری آسانی داشته باشد و حتی دو نفر هم زمان بتوانند از آنها استفاده کنند، بنابراین باید دیواری در بین آنها قرار داشته باشد و چه بهتر که هم دیوار و هم درب وجود داشته باشد که اگر فردی مشغول استحمام است فرد دیگری بتواند از توالت استفاده کنند، این موضوع بسیار حائز اهمیت است، چرا که ممکن است در بسیاری از مواقع افراد به صورت همزمان بخواهند از سرویس بهداشتی استفاده کنند، پس باید تمامی این ابعاد مورد توجه قرار بگیرد، البته اگر صورت شوی نیز از حمام و توالت جدا باشد کاربری بهتری خواهد داشت، پس پیشنهاد می کنیم حتماً به این موارد توجه زیادی داشته باشید.

 

هواکش

اتاق خواب ها معمولاً فضای کوچکی دارند و همین باعث می شود که به سرعت دمای آنها تحت تاثیر قرار بگیرد، بنابراین باید به تهویه اتاق های کوچک اهمیت زیادی داده شود. قرار گرفتن حمام و دستشویی در یک اتاق با ابعاد کوچک می تواند هوای آن را تحت تاثیر قرار دهد، بنابر این بهتر است در داخل سرویس بهداشتی هواکش های خوبی قرار بگیرد تا  افرادی که در داخل اتاق قرار دارند اذیت نشوند، البته داشتن پنجره و دستگاه تهویه در داخل اتاق هم می تواند تاثیر بسیار مثبتی در این زمینه داشته باشد.

خواب مستر3

 

اندازه اتاق

متاسفانه برخی افراد تنها به دلیل اینکه دنبال راحتی بیشتری هستند، ترجیح می‌دهند که حتی در اتاقی با ابعاد کوچک نیز سرویس بهداشتی قرار داده تا بتوانند راحتی بیشتری داشته باشند، در حالی که هیچ‌گاه نباید این اتفاق رخ دهد و تنها در اتاق‌هایی باید سرویس بهداشتی قرار بگیرد که شرایط لازم را داشته باشد.

از شرایط لازم برای قرار دادن سرویس بهداشتی در اتاق می‌توانیم به ابعاد اتاق اشاره کنیم، اتاقی مناسب قرارگیری سرویس بهداشتی است که هنگامی که تخت در آن قرار می گیرد، فاصله کافی برای رفت و آمد افراد وجود داشته باشد و هم چنین کمدها به اندازه کافی قرار گرفته باشند و هیچ یک از وسایل با یکدیگر تداخل استفاده نداشته باشند و در واقع اگر فضای اضافه ای وجود داشت برای قرار گیری سرویس بهداشتی در نظر گرفته شود، پس شما نباید برای دست یافتن به یک اتاق خواب مستر از نیاز های اولیه ای که باید در اتاق قرار بگیرد چشم پوشی کنید، یعنی باید اولویت با تخت خواب، کمد، میز و… شما باشد، سپس با توجه به تخمین هایی که زده اید و اگر فضای اضافی وجود داشت اقدام به ایجاد سرویس بهداشتی کنید.

امیدوارم که مطلب اتاق خواب مستر مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :