5 ایده اصلی و مهم برای طراحی داخلی منزل

5 ایده اصلی و مهم برای طراحی داخلی منزل

منزل شما بخش مهمی از شخصیت و موجودیت شماست و به همین دلیل طبق روحیه، سلیقه و شخصیت اعضای خانواده، هر خانه تزئیناتی دارد که با خانه های دیگر متفاوت و متمایز است.

 

به کارگیری سادگی و ظرافت

در دکوراسیون مدرن و به روز سادگی و ظرافت حرف اول را می زد، زیبایی در عین سادگی از ویژگی های اصلی هر دکوراسیونی است زیرا به کارگیری ظرافت در خانه نقش متمایزی بر عهده می گیرد.

5 ایده اصلی و مهم برای طراحی داخلی منزل1

 

رنگهای اساسی

حضور رنگ های اساسی و اصلی در خانه همیشگی نیست و هر از گاهی تغییر می کند و ما همیشه تفاوت در میزان رنگ هایی را مشاهده می کنیم که در هر دوره از زمان مد می شوند.

زیباست که در کنار رنگ هایی که مد شده اند و برای دکوراسیون روز انتخاب شده اند پیش برویم، اما استفاده از این رنگ ها در صورت عدم سازگاری با مبلمان و دکوراسیون، منطقی و درست به نظر نمی رسد که ما آنها را تنها به دلیل شیک و یا مد بودن انتخاب کنیم، بهترین انتخاب، انتخابی است که با دکوراسیون، مبلمان و سایر اثاث منزلمان همخوانی و تناسب داشته باشند.

اما برخی از رنگ های اساسی وجود دارد که در هر دکوراسیونی قابل استفاده هستند و برای هر نوع مبلمان و دکوراسیون می شود آنها را به کار برد، رنگ بژ، سفید و خاکستری در سایه های مختلف در دسته این رنگ ها می باشند.

 

دکوراسیون و مبلمان راحتی

داشتن آرامش و مکانی برای استراحت بدون دغدغه در خانه یکی از مهمترین فاکتورهاییست که باید در طراحی دکوراسیون به آن اهمیت داده شود، در هنگام طراحی دکور باید به وجود مکانی برای استراحت و ریلکس کردن توجه شود، زیرا توجه به این موضوع یکی از مهمترین مواردی است که باید در نظر گرفته شود و یکی از مهمترین روش های دستیابی به راحتی، چیدمان صحیح مبلمان و نوع مبل است.

باید در انتخاب وسایل راحتی و مبلمان ساخته شده از مواد راحت، بدون خستگی و ایجاد استرس در استفاده از آنها، چه در اتاق های نشیمن و چه اتاق خواب، دقت کافی را داشته باشید، زیرا مبلمان یکی از پرکاربردترین وسایل هر خانه ای است که وظیفه راحتی بخشی و آرامش دهندگی دارد.

 

روشنایی طبیعی

وجود روشنایی طبیعی در خانه یکی از اصول اساسی هر دکوراسیونی است که هنگام طراحی خانه باید مورد توجه قرار گیرد زیرا همیشه در تغییر شکل کلی دکوراسیون کار می کند و بهتر است از نورپردازی صنعتی به صورت دکوراسیون و در بهبود خلق و خوی استفاده شود زیرا نورپردازی طبیعی کاری می کند تا حال و هوای عمومی افراد را به بهترین نحو تغییر دهد، بنابراین شرایط خانه باید برای ورود نور خورشید و هوای طبیعی طراحی و محاسبه شود تا جو داخل خانه لحظه به لخظه تجدید شود.

5 ایده اصلی و مهم برای طراحی داخلی منزل2

 

مبلمان را مرتب کنید

برخی از افراد از قطعات مبلمان برای تقسیم خانه یا جدا کردن بین دو مکان استفاده می کنند، نشیمن بزرگ و باز گاهی احساس راحتی و صمیمیت را از اعضای خانواده و میهمانان دور می کند زیرا مجبور هستند با فاصله بسیار زیادی از یکدیگر بنشینند، شما می توانید به کمک مبلمان این سالن بزرگ را از حالت سالن انتظار خارج کرده و دو فضای مجزای کوچک تر و صمیمی تر داشته باشید.

امیدوارم که مطلب 5 ایده اصلی و مهم برای طراحی داخلی منزل مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :