رازها و ترفندهای مهم دنیای دکوراسیون داخلی

رازها و ترفندهای مهم دنیای دکوراسیون داخلی

در این بخش از هومیز برای شما اسرار شگفت انگیزی را در مورد طراحی دکوراسیون داخلی خانه­ برملا خواهیم کرد که با کمک گرفتن از آنها می­توانید خانه­ ای زیبا و جذاب برای خودتان بسازید.

 

طراحی داخلی در واقع به این صورت تعریف می­شود:

هنری است که به نحوۀ چیدمان وسایل و طراحی رنگ و ابعاد وسایل خانه می‌پردازد، این هنر امروزه بسیار پر طرفدار است و اتفاقا یکی از مشاغل پر در آمد دنیا محسوب می­شود چرا که بسیاری از افراد شاید به هر دلیلی در انتخاب وسایل خانه­ یا نوع وسایل و مبلمان و چیدمان آن مشکل داشته باشند به همین دلیل نیازمند مشاوره با افراد متخصص هستند.

جالب است بدانید علاوه بر مراکزی که برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه وجود دارد و به متقاضیان مشاوره می­ دهند نرم افزارهایی هم برای دادن ایده ­های خوب به شما طراحی شده اند که می­توانید با نصب آن بر روی تلفن شخصی از آن برای طراحی خانه ­خود ایده بگیرید و بدون این که هزینۀ هنگفتی صرف کرده باشید، یک خانۀ زیبا و مدرن داشته باشید.

 

 با این حال ما چند نکته اساسی را به شما یادآور می­شویم:

  1. شما در مرحلۀ اول باید وسایلتان را به نحوی بچینید که حتما فضای خالی داشته باشید و بعد هم از فرش­ها به نحوی استفاده کنید که اتاق بزرگتر به نظر برسد یعنی دیوارها و فرش­ها را با هم ترکیب کنید تا عمق بیشتری به اتاق داده شود.
  2. وسایل خانه باید به گونه ­ای در کنار یکدیگر قرار داده شوند که با لوازم جانبی مرتبط باشند؛ مثلا در چیدمان مبلمان باید دقت کنیم که اندازه­ های آن متناسب با فضا باشد و در واقع به گونه ­ای چیده شود که احساس تعادل روانشناختی را به فرد انتقال دهد.
  3. یک نکته­ ای که ممکن است بسیار ساده و ابتدایی به نظر برسد، اما بسیار مهم و اساسی است و جلوۀ خاصی به اتاق می­دهد، اضافه کردن گل­های طبیعی به فضای اتاق­ها است. از نظر علمی اثبات شده است که گیاهان باعث افزایش رشد خلاقیت در افراد می­شود، بنابراین در خرید این سبزینه های دوست داشتنی، دست دلبازی به خرج بدهید.
  4. در انتخاب لوستر هم باید بر خلاف تصور عوام از لوسترهای کوچک برای فضاهای بزرگ و لوسترهای بزرگ برای فضاهای کوچک استفاده کنیم.
  5. رنگ­های سرد و گرم را باید با هم ترکیب کنید، شاید در وهلۀ اول این کار سختی به نظر برسد اما لازم است بدانید که این شیوۀ مهم طراحی دکوراسیون داخلی خانه است و برای این که در انتخاب دچار خطا نشوید بهتر است از یک کارشناس کمک بگیرید.

پیشنهاد ما به شما این است که از ترکیب سه رنگ استفاده کنید و این که کدام رنگ را اساس قرار می دهید را به عهدۀ خودتان میگذاریم که با توجه به خلقیات و روحیات خود آن را انتخاب کنید، یک رنگ برای دیوارها باشد و یکی دیگر برای وسایل بزرگتر مثل مبلمان و صندلی­ها و یک رنگ دیگر هم برای وسایل تزئینی و کوچکتر مثل گل و سینی یا وسایل دیگر مثل بالشت و دستگیره­ ها، این نوع رنگ بندی مطمئنا احساس بهتری به شما و دیگر اعضای خانواده تلقین می­کند.

برخی طراحان دوست دارند برای تزئین فضای اتاق از سینی و کاسه و گاهی هم از سبدهای تزئینی زیبا استفاده کنند، این نیز ابتکاری جذاب و جسورانه است!

امیدوارم که مطلب رازها و ترفندهای مهم دنیای دکوراسیون داخلی مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :