نحوه انتخاب راه پله

نحوه انتخاب راه پله1

انتخاب راه­ پله به عنوان یکی از عناصر مهم که در طراحی دکوراسیون ساختمان نقش اساسی دارد از اهمیت بالایی برخوردار است. راهپله ها امکان دسترسی به سطوح بالای ساختمان را برای شما ایجاد می­کنند. به این معنی که یک طبقه را به طبقۀ دیگر متصل می­کنند. اما با صرف نظر از این خصوصیت کاربردی آنها، راه­پله­ ها که امروزه در طرح­ها و رنگ­های متنوع به بازار عرضه می­شوند می­توانند در منزل شما جلوه­ و فضایی متفاوت ایجاد کنند. لذا بهتر است در هنگام  انتخاب راه­پله به نکات زیر توجه کنید تا بدین وسیله یک انتخاب هوشمندانه، عاقلانه و مناسب داشته باشید.

 

نکات حائز اهمیت در هنگام انتخاب و خرید راه­ پله

 

در هنگام انتخاب یک طرح مناسب راه­ پله نکات زیادی وجود دارد که از مهمترین آنها عبارت­ند از:

  1. بودجه

در هنگام خرید و  انتخاب راه­ پله طرح و انواع متنوعی از راه پله­ ها را مشاهده می­کنید. شما باید متناسب با بودجۀ خود یک طرح مناسب راه ­پله را انتخاب کنید. با در نظر گرفتن بودجه انتخاب نوع ماده ه­ایی که راه­ پله به وسیلۀ آن ساخته شده است برای شما آسان­تر می­شود. به عنوان نمونه می­توان به راه­پله ­های آلومینیومی اشاره کرد که قیمت آنها نسبت به راهپله­ های چوبی ارزان­تر و مقرون به صرفه ­تر است.

نحوه انتخاب راه پله2

 

توجه داشته باشید که نوع ترکیبی این دو نوع ماده نیز در بازار موجود است که از قیمت­های متنوع و متناسبی نیز برخوردار هستند. شما می­توانید از بین آنها راهپلۀ مورد علاقه خود را انتخاب و خریداری کنید.

 

  1. محیط و فضای منزل

به دقت محیط منزل خود را بررسی کنید. این کار می­تواند به شما در انتخاب راه ­پله مناسب کمک زیادی کند. سعی کنید طرح راه ­پله خود را به گونه ­ای انتخاب کنید که فضای کمی را اشغال کند.

در صورتی که محیط منزل شما بزرگ است می­توانید از راهپله­ های تزئینی و بزرگتر استفاده کنید.

به عنوان نمونه راه پله ­های مستقیم در اتاق زیرین فضای بیشتری را اشغال می­کنند و در طبقه بالا در یک فضای مستطیلی شکل باز می شود. در صورتی که پله­ های مارپیچی در طبقه پایین فضای کمتری را اشغال میکند. در طبقه بالا نیز برای باز شدن احتیاج به یک فضای مربع و یا دایره ­ای شکل دارد. این امر در برخی مواقع موجب می‌شود تا در طبقه بالا به فضای بیشتری احتیاج داشته باشیم.

استفاده از پله­ های مارپیچ در زمانی مناسب هستند که بتوان آن را در گوشۀ اتاق نصب کرد و یا در طبقۀ فوقانی فضای زیادی در اختیار داشته باشیم تا بتوانید بدین وسیله از تمام مزایای راه ­پله استفاده کنید.

 

  1. توجه کردن به ایمنی راه پله

ایمنی اولین چیزی است که در مورد  انتخاب راه­ پله­ باید در نظر بگیرید. مقررات مربوط به ایمنی ساختمان خود را در نظر بگیرید. حداقل عرض مورد نیاز رفت و آمد در منزل را مورد بررسی قرار بدهید. همچنین توجه داشته باشید هیچ گونه شکافی بیشتر از 100 میلی متر درون راهپله­ ها وجود نداشته باشد تا از سقوط کودکان از روی راه ­پله جلوگیری کنید.

توجه داشته باشید که راهپله­ های مارپیچ نیز می­توانند همانند راه­پله ­های مستقیم از ایمنی لازم برخوردار باشند و نباید استفاده از آنها را خطرناک دانست.

امیدوارم که مطلب نحوه انتخاب راه پله مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :