راهنمای انتخاب کمد

راهنمای انتخاب کمد1

انتخاب کمد یکی از مهمترین کارهایی است که انجام دادن درست آن نقش موثری در مرتب ماندن اتاق خواب و در نتیجه مرتب ماندن ذهن شما دارد و آرامش ذهنی را برای شما به ارمغان می­ آورد.

امروزه همه می­دانند که اتاق خواب منظم می­تواند از لحاظ روانشناختی نقش موثری بر روحیه و کاهش استرس افراد داشته باشد لذا در هنگام انتخاب یک مکان ذخیره­ سازی مناسب به نکات زیر توجه کنید:

 

  1. بررسی کنید چه نوع کمد دیواری برای شما مناسب است

هنگامی که شما به بازار مراجعه می­کنید، انواع مختلفی از کمدهای لباس نظیر کشویی، سه درب، آینه­ دار و … را مشاهده می­کنید که به محض باز کردن درب آن­ها، فضای مختلف و نامحدودی در ارتباط با پیکربندی و ترکیب حلق آویز لباس، جاکفشی، قفسه­ های زیرشلواری و سایر لباس­ها و لوازمی که می­توانید در داخل کمد قرار بدهید را در اختیار شما قرار می­دهند.

بنابراین قبل از انتخاب کمد دیواری از خودتان بپرسید که به چه نوع فضای ذخیره­ سازی برای وسایل خود احتیاج دارید؟ فضایی برای حلق آویز کردن لباس، جاکفشی، قفسه زیر شلواری و سایر لباس­های کوچک­تر، قفسه لوازم آرایش و ….

بعد از مشخص شدن انتظار شما از کمد دیواری، می­توانید در ارتباط با کارایی، شکل ظاهری و داخلی کمد دیواری انتخاب بهتری داشته باشید.

راهنمای انتخاب کمد2

 

  1. انتظار دارید کمد دیواری شما چه نوع عملکردی داشته باشد؟

مورد دیگری که برای انتخاب کمد دیواری باید مورد توجه قرار بدهید نحوه عملکرد کمد است. به عنوان مثال در نظر داشته باشید طول فضای مورد نیاز برای حلق آویز کردن لباس­ها متناسب با نوع لباس چه قدر است.

اگر شما قصد آویز کردن کت­های بلند، لباس شب و … را دارید باید کمد لباسی که کل فضای آن برای حلق آویز کردن لباس در نظر گرفته شده است را انتخاب کنید. لباسها و کت و شلوارهای کوتاه نیز به راحتی به وسیلۀ ریل­های نیم­بند (که فضای ذخیره لباس را دو برابر میکنند) آویزان می­شوند.

در مورد قفسه­ بندی کمد نیز باید بدانید دقیقا چه چیزهایی می­خواهید بر روی آنها قرار بدهید. امروزه قفسه­ بندی کمدها و طراحی داخلی آنها به صورت خلاقانه و متنوع صورت می­گیرد که می­تواند نقش موثری در مرتب شدن اتاق خواب شما ایفا کند.

 

  1. چه اندازه و سایزی برای کمد لباس خود در نظر دارید؟

در هنگام انتخاب کمد، سایز و اندازه اتاق خود را در نظر بگیرید. در بسیاری از اتاق­ها فقط می­توان یک کمد با یک سایز مشخص قرار داد بنابراین بهتر است از وجود فضای کافی برای قرار دادن کمد اطمینان حاصل کنید.

بیشتر تولید­کنندگان کمد دیواری، به صورت تقریبی تا 45 سانتیمتر عمق برای کمد در نظر می­گیرند که در این فضا می­توان قفسه، کشو و فضای آویزان را در اختیار داشته باشید.

در صورتی که بودجه کافی در اختیار دارید به شما پیشنهاد می­شود تا جایی که فضای اتاق به شما اجازه می­دهد کمدهای بزرگتری انتخاب کنید.

در هنگام انتخاب کمد دیواری شما می­توانید کمدهایی را که ارتفاع آنها تا سقف ادامه دارد انتخاب کنید و بدین وسیله فضای بیشتری برای ذخیره­ سازی تخت خواب­های یدکی، وسایل و لباس­های فصلی که فقط در یک زمان خاص مورد استفاده قرار می­گیرند در اختیار داشته باشید.

امیدوارم که مطلب راهنمای انتخاب کمد مورد پسندتون بوده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید حتما در بخش نظرات برامون بنویسید.

برای مشاهده مطالب بیشتر وارد وبلاگ هومیز شوید.

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی هومیز از آخرین خبر ها و اطلاعیه های هومیز مطلع شوید.

ثبت نظر :